Corpus Solutions

CYBERSECURITY EXPERTS
EN
☰ Menu

Aktuality

Úniky dat jsou na denním pořádku

11. 09. 2017

Zdá se, jakoby se s velkými úniky dat roztrhl pytel. Není týden, kdy by nebyl ohlášen únik čítající milióny osobních dat. Do této smutné statistiky zapadá i poslední uveřejněný útok na americkou společnost Equifax fungující jako registr dlužníků. Dle vyjádření společnosti unikla osobní data 143 milionů registrovaných lidí a součástí těchto informací byla i čísla sociálního pojištění.

Snídaně s Corpusem a TrendMicrem

04. 09. 2017

Ve čtvrtek 24.8. u nás v Corpus Solutions proběhla další ze série „Cyber snídaně s Corpusem“. Tentokrát zaměřená na téma moderních kybernetických hrozeb. Oproti jiným byla tato akce ozvláštněna hostem, zástupcem firmy TrendMicro.

Hackeři špehovali přes hotelové wi-fi sítě v Evropě

29. 08. 2017

Ať už jste na dovolené, či na služební cestě ubytováni v hotelu, nemusí se vyplatit připojovat se přes hotelovou síť. Ruští hackeři ze skupiny ATP28 napadli hotelové wi-fi v sedmi evropských zemích a Izraeli. Cílem bylo dle odborníků špehovat komunikaci a ovládnutí notebooků obchodních zástupců a politiků.

Obří korporace nepodceňují otázku bezpečnosti

16. 08. 2017

Zvučná jména IT světa vydávají obří patche pro své produkty. Firmy jako je Microsoft, Adobe či Mozzila se snaží, co nejrychleji opravovat známe zranitelnosti, především ty, které jsou klasifikovány jako kritické. Minulý týden společnost Adobe oznámila opravu více než 80 zranitelností ve velmi populárních produktech Flash Player, Acrobat Reader a Experience Manager.

I nepřímý útok Vás ohrožuje

08. 08. 2017

Přestože jsou finanční instituty všeobecně považovány za kvalitně zabezpečené proti kybernetickým útokům, jsou navzdory tomu také velmi lákavým cílem hackerů. Jak ukázal útok z posledního červencového týdne, ani tak známá banka jakou je UniCredit bank, není chráněná dokonale. Po sérii útoků se hackerům podařilo získat osobní informace přes 400 000 klientů italské pobočky výše zmiňované banky.

Snídaně v Corpusu

26. 07. 2017

Dne 18. 7. 2017 proběhla v Corpus Solutions akce nazvaná „Cyber snídaně s Corpusem“. Jde o pravidelnou akci a hlavním tématem tentokrát byla nutnost vzdělávání zaměstnanců v oblasti kybernetické bezpečnosti.

Velké úniky osobních dat

18. 07. 2017

Osobní informace a data jsou na černém trhu vysoce ceněnou komoditou, proto není divu, že jde o lákavé sousto pro hackery. Naopak každý únik působí postižené firmě velkou ztrátu reputace a důvěry. V poslední době se s tímto problémem potýká například USA a to téměř každý měsíc.

Útok tajných služeb?

12. 07. 2017

To, co se na počátku tvářilo jako další ransomware využívající exploit EthernalBlue jménem NotPetya, odhaluje svou pravou tvář. Útok, který se původně šířil v ukrajinských systémech a to včetně bank, letišť, Černobylu a dalších důležitých oblastech se rozeběhnul do celého světa a to i v ČR.

Certifikáty IBM QRadar

28. 06. 2017

V posledním červnovém týdnu 2017 získali dva naši technici certifikáty od IBM Security na nejnovější verzi produktu QRadar SIEM. Tím se certifikovaný tým citelně rozrostl a firma Corpus Solutions splnila požadované podmínky mezi prvními v republice. Přestože náročné otázky pokrývaly více oblastí, od architektonických komponent po nastavení a monitoring, naši technici prošli hladce, neboť se technologií SIEM zabývají již řadu let.

Váš prohlížeč v zajetí malwaru

28. 06. 2017

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Fireball je jméno rockové skupiny, za tímto názvem se schovává velmi důmyslný malware, který už dokázal infikovat desítky milionů počítačů. Přesto právě počet je něco, na čem se názory odborníků nemohou shodnout. Microsoft tvrdí 40 milionů a Check Point až 250 milionů z toho asi 20% firemních sítí. Ať už je celkový počet jakýkoliv, jde o závažná čísla.

Rybáři z Afriky

22. 06. 2017

Technici z Kaspersky Lab nedávno zveřejnili rozsah Phisingových útoků vedených z Nigerie na velké průmyslové a dopravní společnosti. V rámci několika posledních měsíců bylo takto napadeno přes 500 firem ve více než 50 zemích na světě. Nejvíce postiženo bylo Německo, Rusko a Blízký Východ. Útoky proběhly pomocí kompromitovaných emailů s přílohami využívající známou zranitelnost Microsoft Word č. CVE-2015-1641 nebo pomocí makra.

Únos a vydírání nejsou jen techniky mafiánských bossů

15. 06. 2017

Jaff je jednou z nejaktuálnějších počítačových hrozeb. Tento ransomware již stihl infikovat čtvrt milionu počítačů, přičemž nejhůře postiženy jsou Spojené státy, Německo, Francie a Itálie. Velmi hrozivá je i skutečnost, že Jaff dokáže Vaše osobní údaje včetně Vašich hesel prodat na černém trhu, kde jsou vysoce ceněnou komoditou.