Corpus Solutions

CYBERSECURITY EXPERTS
EN
☰ Menu

Hackeři špehovali přes hotelové wi-fi sítě v Evropě

29. 08. 2017

Ať už jste na dovolené, či na služební cestě ubytováni v hotelu, nemusí se vyplatit připojovat se přes hotelovou síť. Ruští hackeři ze skupiny ATP28 napadli hotelové wi-fi v sedmi evropských zemích a Izraeli. Cílem bylo dle odborníků špehovat komunikaci a ovládnutí notebooků obchodních zástupců a politiků.
Skupina ATP28 byla podezřelá už loni z ovlivňování voleb amerického prezidenta. Útok samotný měl velmi jednoduchý scénář. Vytipovanému zaměstnanci poslali útočníci dokument, který se tvářil jako rezervace. Obsahoval však makra, jenž spouštěla backdoor malware s názvem GameFish. V momentě kdy pronikli do sítě, využili útočníci známé zranitelnosti EternalBlue SMB pro rychlé šíření.

Přesto by šlo takovému útoku zabránit pokud by byly zaměstnanci hotelu seznámeni se zásadami kybernetické bezpečnosti. Není vždy jednoduché odhalit triky, které hackeři používají, ale vzdělaní zaměstnanci jsou silnou obranou pro každý obor podnikání. Nepodceňujete proto vzdělávání a obraťte se na odborníky.

Společnost Corpus Solutions a.s. má bohaté zkušenosti se vzdělávacími kurzy kybernetické bezpečnosti. Nabízíme 4 různé kurzy a to pro běžné uživatele, klíčové uživatele, IT profesionály a bezpečnostní specialisty. Zlepšete obranyschopnost své firmy pomocí vlastních zaměstnanců.

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/446816-rusti-hackeri-napadli-evropske-hotelove-site-spehovali-jejich-zakazniky.html